Chojniccy policjanci zachęcają do wstąpienia do służby
Po raz kolejny policjanci z Chojnic promowali swój zawód. Tym razem promocję zorganizowali przy Rewirze Dzielnicowych w Charzykowach, gdzie zapoznawali zainteresowanych z procedurami przyjmowania do służby w Policji. Każda zainteresowana osoba otrzymała ulotkę informacyjną oraz została poinformowana o poszczególnych etapach rekrutacji. Następne tego typu spotkania odbędą się w najbliższym czasie, o czym poinformujemy poprzez media społecznościowe.
Wczoraj na terenie Rewiru Dzielnicowych w Charzykowach chojniccy policjanci promowali zawód policjanta zachęcając tym samym do wstąpienia w szeregi Policji.
Policjantki i specjalistki z zespołu kadr informowali wszystkie zainteresowane osoby o rekrutacji i wymaganiach względem kandydatów do służby. Każdy mógł zasięgnąć informacji gdzie i jakie dokumenty należy złożyć. Funkcjonariusz wręczał specjalnie przygotowaną ulotkę informacyjną dotyczącą jak zostać policjantem. Były w niej podane wszystkie niezbędne informacje o warunkach, wymaganiach oraz etapach postępowania kwalifikacyjnego.
Przypominamy wszystkim chętnym, że rekrutacja do służby w Policji odbywa się w sposób ciągły, zatem dokumenty można składać w każdym terminie. Wszelkie szczegółowe informacje na temat niezbędnych formalności i warunków przyjęć można uzyskać odwiedzając policyjne strony internetowe lub bezpośrednio w każdej jednostki policji.
Kolejny raz potwierdza się informacja, że służba w Policji dla wielu młodych ludzi od zawsze była marzeniem. To szczególny rodzaj misji, polegający na zapewnieniu bezpieczeństwa obywateli niesieniu pomocy innym i dbaniu o porządek publiczny. To zawód dla ludzi z pasją stwarzający możliwości rozwoju osobistego i miejsce pracy słusznie kojarzone z godnym wynagrodzeniem. Warto zaznaczyć, że początkujący funkcjonariusz (po kursie podstawowym) zarabia ok. 4 tys.zł. Aby zostać pomorskim policjantem, należy zapoznać się z informacjami poniżej:
Początkiem starań o wstąpienie w szeregi formacji jest osobiste złożenie dokumentów w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, w Komendzie Miejskiej Policji w Chojnicach lub w pozostałych komendach miejskich i powiatowych w naszym garnizonie. Kolejnym krokiem jest rozmowa wstępna i sprawdzenie danych zawartych w kwestionariuszu. Następnie kandydaci biorą udział w spotkaniu organizacyjnym, na którym otrzymują niezbędne informacje do dalszego procesu rekrutacji. Po zakończeniu tych czynności kierowani są do słupskiej szkoły policji, gdzie odbywają się następne etapy.
Test z wiedzy ogólnej składa się z 40 pytań. Tematyka obejmuje zagadnienia z zakresu wiedzy o społeczeństwie. Po jego zakończeniu kandydaci przystępują do testu ze sprawności fizycznej, który polega na pokonaniu sprawnościowego toru przeszkód w czasie nie dłuższym niż 1 minuta i 41 sekund. Normy czasowe, jak i wymagania przy poszczególnych zadaniach są takie same w przypadku kobiet i mężczyzn.
Następne etapy, to test psychologiczny i rozmowa kwalifikacyjna. Ostatnim etapem jest ocena stanu zdrowia kandydata przez komisję lekarską. Na zakończenie tworzona jest lista rankingowa kandydatów według ilości zdobytych punktów. Im wyższa pozycja na liście, tym większa szansa na przyjęcie do Policji. Z powodu epidemii koronawirusa cała procedura realizowana jest zgodnie z reżimem sanitarnym.
Kto może pełnić służbę w Policji? Obywatel polski o nieposzlakowanej opinii, nieskazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, posiadający co najmniej średnie wykształcenie, korzystający z pełni praw publicznych, posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować, dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych. Ponadto osoby podlegające kwalifikacji wojskowej powinny posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej.
Szczegółowe informacje zamieszczone są na stronie internetowej: dobor.pomorska.policja.gov.pl.