Holowali samochód – dwaj kierujący mieli zakaz prowadzenia pojazdów, a dodatkowo jeden z nich był pijany
Policjanci z chojnickiej patrolówki wczoraj popołudniu zatrzymali do kontroli drogowej pojazd, który holował inne auto. Podczas czynności okazało się , że zarówno jeden, jak i drugi kierujący złamali prawo, gdyż pierwszy z nich 46-latek posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów, a 40-letni jego kolega ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Ponadto w trakcie kontroli okazało się, kierujący holowanego volkswagena był od wpływem alkoholu, a opel którym holowano drugi pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych. Niebawem mężczyźni odpowiedzą przed sądem za popełnione przestępstwa i wykroczenia.
Wczoraj kilka minut przed godziną 15.00 policjanci na jednej z ulic Chojnic zauważyli osobowego opla, którego kierujący holował na linie drugi osobowy samochód. Policjanci od razu zwrócili uwagę na to, że pojazd holowany nie był prawidłowo oznaczony i zatrzymali te samochody do kontroli drogowej. Stróże prawa w trakcie czynności ustalili w policyjnej bazie danych, że dwaj chojniczanie nie powinni wsiąść za kierownicę prowadzonych pojazdów. Jak się okazało, pierwszy z nich, który kierował oplem 46-latek posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a jego kolega, który siedział za kierownica holowanego auta miał cofnięte uprawnienia do kierowania i na dodatek prowadził auto pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 40-latek miał prawie promil w wydychanym powietrzu. Dodatkowo policjanci ustalili, że opel-pojazd holujący, nie posiadał aktualnych badań technicznych. Funkcjonariusze elektronicznie zatrzymali dowód rejestracyjny od tego pojazdu.
W najbliższym czasie zarówno 46 i 40-latek usłyszą zarzuty za popełnione przestępstwa drogowe oraz wykroczenia. Za kierowanie wbrew zakazowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a za prowadzenie pojazdu pomimo wydanej decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień grozi kara ograniczenia wolności, a nawet pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto w takim przypadku sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na czas od 1 roku do nawet 15 lat.