PONAD 650 SYGNAŁÓW NA KRAJOWEJ MAPIE ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA
Policjanci przypominają, że nie trzeba osobiście zgłaszać się do jednostki Policji, by zgłosić zagrożenie występujące w swojej okolicy. Można to zrobić za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każdego dnia mundurowi weryfikują zgłoszenia naniesione na mapę i zachęcają do korzystania z KMZB. Od początku 2024 roku policjanci otrzymali ponad 650 sygnałów.
Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa mieszkańcy przekazują policjantom informacje o niepokojących lub sprzecznych z prawem zachowaniach występujących na terenie powiatu Chojnickiego. Nieprawidłowe parkowanie, przekraczanie dozwolonej prędkości, niewłaściwa infrastruktura drogowa, miejsca grupowania się nieletnich, nielegalne rajdy samochodowe, osoby bezdomne wymagające pomocy czy spożywanie alkoholu w miejscach zabronionych to część zagrożeń, które można zgłaszać za pośrednictwem KMZB.
Od początku roku policjanci odnotowali na mapie 655 zgłoszeń napływających od osób, które chcą mieć bezpośredni wpływ na poprawę bezpieczeństwa w okolicy miejsca zamieszkania, za co bardzo dziękujemy. Zdecydowana większość naniesionych sygnałów dotyczyła bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a ilość zgłoszeń przedstawia się następująco:
· 365 – przekraczanie dozwolonej prędkości,
· 60 – niewłaściwa infrastruktura drogowa,
· 57 – nieprawidłowe parkowanie
Wszystkie zgłoszenia są wnikliwie weryfikowane przez mundurowych. W rejony wskazane na mapie zagrożeń regularnie kierowane są oznakowane, jak i nieoznakowane patrole policji, by potwierdzić otrzymane sygnały oraz eliminować zagrożenia.
Zachęcamy do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i przypominamy, że w przypadku zgłoszenia pilnej interwencji Policji należy korzystać z numeru alarmowego 112, ponieważ zaznaczenie zagrożenia na KMZB nie zastępuje interwencyjnego wezwania patrolu Policji.