Czterech kierujących wyeliminowanych z ruchu.
Ponad 2 promile w Ogorzelinach, blisko 2,5 promila w Krojantach, ponad promil w Topoli i kierowca po użyciu alkoholu zatrzymany podczas działań „Trzeźwość” w Brusach. Miniony weekend pokazał, że wciąż nie brakuje osób, które lekceważą bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego. Wszyscy za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami.
Podczas minionego weekendu policjanci z powiatu chojnickiego skontrolowali czterech kierujących, którzy wsiedli za kierownicę po alkoholu. W Ogorzelinach 66-letni kierujący motorowerem, mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Z kolei 65-letni kierowca Volvo został zatrzymany w Krojantach, jego badanie wykazało blisko 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna dodatkowo nie zatrzymał się do kontroli drogowej pomimo wydawanych przez policjantów sygnałów. Kolejnego nietrzeźwego kierującego funkcjonariusze zatrzymali w Topoli. 37-letni kierowca Audi prowadził pojazd, mając ponad promil alkoholu w organizmie.
Dzień wcześniej, podczas działań „Trzeźwość”, policjanci z Brus skontrolowali również 32-letniego kierowcę Volkswagena, który znajdował się w stanie po użyciu alkoholu.
W każdym z przypadków funkcjonariusze zatrzymali kierującym uprawnienia do kierowania pojazdami, a za swoje decyzje odpowiedzą przed sądem.
Policjanci przypominają, że alkohol obniża koncentrację, wydłuża czas reakcji i zwiększa ryzyko spowodowania tragedii na drodze. Jeśli pijesz, nie jedź. Jeśli widzisz, że ktoś zamierza prowadzić po alkoholu, reaguj.