Wiadomości

CHCESZ POMAGAĆ INNYM?- WSTĄP W SZEREGI POLICJI

Data publikacji 05.05.2017

Policjant, to zawód dla ludzi z pasją. Wiąże się z oddaniem i zaangażowaniem. W tym roku pomorska Policja przyjmie ponad 200 osób, które chcą wstąpić do mundurowej formacji. Co trzeba zrobić, aby służyć w Policji? Jaka jest procedura i kto ma szansę na służbę w Policji?

Policjant, to zawód dla ludzi z pasją. Wiąże się z oddaniem i zaangażowaniem. W tym roku pomorska Policja przyjmie ponad 200 osób, które chcą wstąpić do mundurowej formacji. Co trzeba zrobić, aby służyć w Policji? Jaka jest procedura i kto ma szansę na służbę w Policji?

 

Pomorscy policjanci zachęcają do wstąpienia w szeregi Policji. Każdy, kto chciałby wstąpić do Policji musi być obywatelem Polski, który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe. Kandydat musi posiadać co najmniej  średnie wykształcenie oraz zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować. Ponadto mężczyźni powinni posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do komend powiatowych w całym garnizonie pomorskim. W Zespole Kadr i Szkolenia można dowiedzieć się bezpośrednio, jak wygląda procedura wstąpienia w szeregi Policji. Sama rekrutacja odbywa się w jednostce nadrzędnej czyli w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Co należy zrobić na samym początku? Krok pierwszy, to złożyć wszystkie dokumenty niezbędne do przyjęcia, ponieważ z tą chwilą rozpoczyna się postępowanie kwalifikacyjne. Jednak jeszcze przed ich złożeniem kandydat lub kandydatka powinni dokładnie zapoznać się z ogłoszeniami o doborze do Policji. Niezbędne informacje, wzory dokumentów są umieszczone na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku (www.pomorska.policja.gov.pl) i Komendy Głównej Policji (www.policja.pl).

W kolejnym etapie kandydaci muszą wykazać się wiedzą z zakresu funkcjonowania władzy ustawodawczej, wykonawczej i sądowniczej oraz z zakresu bezpieczeństwa publicznego – test z wiedzy obejmuje 40 pytań. Następnie każdy musi pokonać sprawnościowy tor przeszkód w odpowiednim czasie. Taki test sprawności fizycznej obejmuje szybkość, zwinność, siłę i wytrzymałość kandydatów. Kolejne etapy, to test psychologiczny tzw. MultiSelect, który bada predyspozycje intelektualne i osobowościowe kandydata. Na samym końcu komisja lekarska ocenia zdolność fizyczną i psychiczną do służby.

Korzyści jakie służący z oddaniem ojczyźnie i społeczeństwu Policjant może uzyskać:

-   skrócony staż pracy niezbędny do uzyskania świadczeń emerytalnych (25 lat służby – 55 lat         życia)

-    możliwość kształcenia się i awansowania zarówno w stopniu jak i na stanowisku

-  szeroki wachlarz możliwości samorealizacji poprzez wybór rodzaju służby (prewencja, kryminalny, wspomagająca)

-    możliwość realizowania ambitnych planów dotyczących współtworzenia życia społeczeństwa, niesienia pomocy potrzebującym, wspierania pokrzywdzonych i poszkodowanych

- uzyskiwanie stałego i pewnego źródła dochodu dla siebie i rodziny

- możliwość otrzymania dodatkowych świadczeń

 

Być może jedno z wolnych miejsc czeka właśnie na Ciebie. Prestiż wykonywania zawodu zaufania społecznego, przejrzysta ścieżka kariery,  możliwość ciągłego rozwoju osobistego, stabilne zatrudnienie w instytucji państwowej, to tylko niektóre plusy służby w Policji. To wymarzona praca dla Ciebie, jeśli chcesz w życiu pomagać innym ludziom, dbając o ich bezpieczeństwo i porządek publiczny, masz predyspozycje fizyczne i psychiczne do pełnienia służby w formacji uzbrojonej, jesteś zdyscyplinowany i potrafisz dochować  tajemnicy.  Służba w Policji daje szansę na  rozwój zarówno osobisty jak i zawodowy. Duży wachlarz  specjalistycznych szkoleń, służy pogłębianiu wiedzy,  a także daje możliwość zdobycia nowych umiejętności i  doświadczeń.

 

 

 

 

Powrót na górę strony