Wiadomości

„UCZĘ SIĘ BEZPIECZEŃSTWA”-TYM RAZEM O ZAGROŻENIACH CZYHAJĄCYCH W DOMU

Data publikacji 26.04.2018

Policjanci wspólnie ze strażakami organizują spotkania profilaktyczne w ramach projektu „ Uczę się bezpieczeństwa”. Właśnie w taki sposób realizują kolejny obszar tego projektu, tym razem pn. „Bezpieczny w domu”. Mundurowi  spotkali się z dziećmi ze szkoły z Charzyków oraz Chojnic w których wzięło udział ponad 100 pierwszoklasistów. Wspólne spotkania z funkcjonariuszami były doskonałą okazją do omówienia przykładów bezpiecznych zachowań w razie zagrożenia w domu oraz wręczenia magnesów z numerami alarmowymi.

Policjanci wspólnie ze strażakami organizują spotkania profilaktyczne w ramach projektu „ Uczę się bezpieczeństwa”. Właśnie w taki sposób realizują kolejny obszar tego projektu, tym razem pn. „Bezpieczny w domu”. Mundurowi  spotkali się z dziećmi ze szkoły z Charzyków oraz Chojnic w których wzięło udział ponad 100 pierwszoklasistów. Wspólne spotkania z funkcjonariuszami były doskonałą okazją do omówienia przykładów bezpiecznych zachowań w razie zagrożenia w domu oraz wręczenia magnesów z numerami alarmowymi.

W ostatnich dwóch tygodniach policjanci z Chojnic oraz strażacy prowadzili wspólne zajęcia edukacyjne pn.” Uczę się bezpieczeństwa”. Policjanci przez cały rok szkolny organizują spotkania dla pierwszoklasistów i rozmawiają z nimi o bezpieczeństwie na różnych obszarach: bezpieczny w drodze do szkoły, bezpieczny w domu, bezpieczny w czasie ferii, bezpieczny w sieci oraz bezpieczny w wakacje.

Tym razem w ramach tego programu, którego liderem jest Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku dzieci spotkały się z policjantami i strażakami, którzy opowiedzieli małym gościom jak być bezpiecznym podczas pobytu w domu. Mundurowi omówili podstawowe zasady bezpiecznych zachowań podczas zagrożeń, w teorii i praktyce przedstawiając filmy multimedialne, które bardzo rozwijają i wpływają na wyobraźnię dzieci.

Policjant udzielił młodym słuchaczom wiele cennych rad dotyczących bezpieczeństwa. Przypomniał im również podstawowe informacje;  w jaki sposób zgłosić, kiedy ktoś straci przytomność lub dojdzie do pożaru w domu, a także przypomniał numery alarmowe. Większość uczestników pamiętało wszystkie numery, na które należy dzwonić w sytuacji zagrożenia. 

Mali goście oprócz zdobytej wiedzy mogli porozmawiać z funkcjonariuszami na temat przeprowadzonego spotkania oraz zobaczyć sprzęt służbowy mundurowych.  Na zakończenie przeszkolone i uświadomione dzieci otrzymały magnesy z numerami alarmowymi.

Powrót na górę strony