Wiadomości

POLICJANCI ROZMAWIALI Z MŁODZIEŻĄ O CYBERPRZEMOCY, ODPOWIEDZIALNOŚCI KARNEJ I BEZPIECZEŃSTWIE W RUCHU DROGOWYM

Data publikacji 14.03.2019

Policjanci z Czerska odwiedzili wczoraj młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Malachinie. Podczas spotkania funkcjonariusze rozmawiali z uczniami o odpowiedzialności karnej nieletnich, cyberprzemocy oraz groźbach karalnych. Młodzi ludzie wsłuchiwali się z zaciekawieniem w przekazywane informacje. Na zakończenie spotkania omówiono temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjanci z Czerska odwiedzili wczoraj młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  w Malachinie. Podczas spotkania funkcjonariusze rozmawiali z uczniami o odpowiedzialności karnej nieletnich, cyberprzemocy oraz groźbach karalnych. Młodzi ludzie wsłuchiwali się z zaciekawieniem w przekazywane informacje. Na zakończenie spotkania omówiono temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjanci z Czerska wczoraj spotkali się z uczniami klas pierwszych uczących się w Zespole szkół Ponadgimnazjalnych w Malachinie. Funkcjonariusze podczas spotkania w którym uczestniczyło blisko 100 uczestników informowali młodych ludzi co to jest demoralizacja oraz czyn karalny oraz jaka grozi za ich popełnienie odpowiedzialność. Mundurowi uświadomili młodzieży, jakie zagrożenia wynikają z agresji i przemocy. Policjanci rozmawiali o zjawisku cyberprzemocy, która polega między innymi na obrażaniu kogoś w Internecie. Wyjaśniali dokładnie jakie zachowania są zabronione, skupiając się m.in. omówieniu zagadnień dotyczących ośmieszania, straszenia, włamania na czyjeś konto, czy pisania obraźliwych komentarzy, wykorzystania wizerunku, to zachowania świadczące o stosowaniu przemocy w sieci. Ponadto omówiono kwestie dotyczące poznawania osób w Internecie, a także bezpiecznych zakupów w sieci. 

Na zakończenie spotkania dzielnicowy sierż. sztab. Tomasz Gończ pracujący przez wiele lat jako policjant ruchu drogowego oraz asystent ds. nieletnich asp. Marek Jasnoch omawiali bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, zwracając uwagę na zachowania ryzykowne polegające m.in. na przekraczaniu jezdni w miejscach niedozwolonych oraz o sytuacjach wtargnięcia na przejście dla pieszych bez uprzedniego sprawdzenia czy będzie to bezpieczne. Ponadto wyjaśniono uczestnikom tych spotkań, dlaczego tak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, dlatego też policjanci zwrócili uwagę na kwestię widoczności pieszego na przejściu dla pieszych oraz zachęcali do używania na co dzień elementów odblaskowych. Nie zapomniano również podczas pogadanki o zasadach poruszania się rowerem, a także zasygnalizowano jakie są skutki zdarzeń drogowych oraz jakie konsekwencje ponosi kierujący wsiadając za kierownicę po spożyciu alkoholu bądź środków odurzających.

 

Powrót na górę strony