Zostań policjantem! Ty też możesz spełnić swoje marzenia… Ja już je realizuje!!!
Praca policjanta polega przede wszystkim na służbie dla drugiego człowieka. Będąc policjantem można pomagać innym i czerpać z tego satysfakcję. W szeregi pomorskiej policji wstąpił absolwent Technikum Mundurowego BZDZ w Chojnicach. Odkąd pamięta chciał być strażakiem, jednak już jako dojrzały mężczyzna swoją przyszłość postanowił związać z Policją aby móc dbać o bezpieczeństwo mieszkańców i porządek publiczny. Szkoła średnia była pierwszym krokiem, aby spełnić swoje marzenie o służbie mundurowej- i udało się. Ty też możesz sięgnąć po swoje marzenie. Dlaczego warto dołączyć do pomorskiego garnizonu Policji?
Praca w służbach mundurowych od zawsze była marzeniem dla tego młodego człowieka, który chciał służyć społeczeństwu. I marzenia się spełniły. Posterunkowy Błażej Żakowski w najbliższych dniach rozpocznie kurs podstawowy w Szkole Policji w Słupsku. Aktualnie młody adept wspomaga chojnicką jednostkę Policji w realizacji zadań związanych z koronawirusem oraz poznaje z bliska tajniki pracy w policji. Sam opowiada jak można spełniać swoje plany i marzenia.
-Złożyłem dokumenty, przystąpiłem do egzaminu, zdałam testy sprawnościowe, test wiedzy ogólnej, przeszedłem badania lekarskie oraz rozmowę z psychologiem. I udało się. Już teraz jestem na początku drogi, którą zawsze chciałem dążyć. Już teraz mogę powiedzieć, że praca w policji jest na pewno pracą odpowiedzialną, ambitną i rozwijającą. Pracując w Policji, z ludźmi, stróże prawa spotykają się z ich problemami. Służba w policji uczy empatii. Jest pracą ciekawą i zmienną. Jeśli ktoś czuje potrzebę pomagania innym, to praca w Policji jest właśnie dla niego. Praca policjanta polega bowiem przede wszystkim na służbie dla drugiego człowieka. Będąc policjantem można pomagać innym i czerpać z tego satysfakcję. Zachęcam do wstępowania w nasze szeregi.
Posterunkowy Błażej Żakowski jest kursantem i wie, że będzie pełnił służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Chojnicach i już się cieszy, że po zdobyciu doświadczenia zawodowego na kursie podstawowym wróci do swojego powiatu, gdzie będzie pomagał potrzebującym oraz stać na straży prawa.
Dla tych, którzy chcą robić w życiu coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stałość zatrudnienia to właśnie jest ta droga, która to zapewni – możesz zostać policjantem.
Ile zarabia policjant? Płaca w policji różni się w zależności od szczebla i zajmowanego stanowiska. Początkujący funkcjonariusz (po kursie podstawowym) zarabia ok. 4000 zł.
Służba w policji nie jest łatwa, jednak może przynosić sporo satysfakcji. Funkcjonariusze nie tylko przeciwdziałają łamaniu prawa, ale także pomagają obywatelom w przypadku klęsk żywiołowych. Zawód policjanta jest zaliczany do tak zwanych zawodów zaufania publicznego, dlatego funkcjonariusze powinni cechować się wysokimi standardami etycznymi i moralnymi.
Dużym plusem pracy policjanta jest też możliwość przejścia na emeryturę po 25 latach służby, bądź w momencie osiągnięcia 55 roku życia.
Kto może pełnić służbę w Policji? Obywatel polski o nieposzlakowanej opinii, nieskazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, posiadający co najmniej średnie wykształcenie, korzystający z pełni praw publicznych, posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować, dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych. Ponadto osoby podlegające kwalifikacji wojskowej powinny posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej.
Każda osoba zainteresowana pełnieniem służby w Policji może uzyskać szczegółowe informacje na stronie www.pomorska.policja.gov.pl