Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
„TRZEŹWY AUTOBUS”-KONTROLOWANI KIEROWCY BYLI TRZEŹWI
Nietrzeźwi kierowcy stanowią poważne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego wczoraj policjanci ruchu drogowego przeprowadzili ogólnopolskie działania „Trzeźwy autobus”, które miały na celu wyeliminowanie z ruchu kierujących autobusami i tramwajami, znajdujących się w stanie po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości bądź środków działających podobnie do alkoholu.
POWIAT -
DEBATA EWALUACYJNA NA TEMAT BEZPIECZEŃSTWA Z DZIAŁOKOWICZAMI
W najbliższy czwartek, 26 kwietnia 2018 roku o godzinie 10.00 w Centrum Edukacji Wdrożeniowej przy ulicy Piłsudskiego 30a w Chojnicach, odbędzie się debata ewaluacyjna zorganizowana przez Komendę Miejską Policji w Chojnicach. Jej celem jest podsumowanie działań podjętych przez funkcjonariuszy, na podstawie wniosków uzyskanych podczas październikowej debaty społecznej na temat bezpieczeństwa na terenie ogrodów działkowych na terenie powiatu chojnickiego.
POWIAT -
POLICJANCI SADZILI DRZEWA NA TERENACH PONAWAŁNICOWYCH
Policjanci z czerskiego komisariatu wspólnie z innymi wolontariuszami wzięli udział w ogólnokrajowej akcji „1000 drzew na minutę”. Sadzili drzewa na terenach lasów zniszczonych podczas nawałnicy, która przeszła nad naszym powiatem w ubiegłoroczne wakacje. Mundurowi z udziałem lokalnej społeczności zasadzili kilkaset nowych drzew na zrębie w Leśnictwie Spierwia, dając początek nowemu pokoleniu drzew w naszych borach.
CZERSK -
MŁODZIEŻ ODWIEDZIŁA POLICJANTÓW Z CZERSKIEGO KOMISARIATU
Policjanci z Czerska gościli w komisariacie młodzież z miejscowej Szkoły Podstawowej nr 3. Mundurowi podczas spotkania przedstawili uczniom zasady bezpiecznego zachowania podczas przechodzenia przez jezdnię oraz zapoznali ich z pracą policjanta. Funkcjonariusze na pamiątkę spotkania odbili na kartce uczestnikom spotkania ich własne odciski palców. Na koniec spotkania uczniowie obejrzeli policyjny radiowóz oraz dowiedzieli się co to jest RSO i do czego służy aplikacja Moja Komenda.
CZERSK -
POLICJA SZUKA WŁAŚCICIELI ROWERÓW
W minionym tygodniu tj. 16 i 17 kwietnia policjanci przyjęli zgłoszenia, że przy ul. Piłsudskiego w Chojnicach oraz ul. Sielskiej w Powałkach znajdują się porzucone rowery, które mogą pochodzić z kradzieży. Policjanci zabezpieczyli te jednoślady. W związku z brakiem zgłoszenia o kradzieży rowerów, policjanci proszą o kontakt osoby, które mogą być ich właścicielami z Dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach pod nr tel. 52 395 61 05 lub 997, lub stawienie się osobiście w komendzie policji przy ul. Warszawskiej 13. Po zweryfikowaniu informacji, które zostaną przekazane mundurowym przez właścicieli, rowery zostaną im wydane.
CHOJNICE -
„BEZPIECZNY PIESZY” – WSZYSCY BĄDŹMY ROZWAŻNI I ODPOWIEDZIALNI !!!
Policjanci na terenie powiatu chojnickiego przeprowadziła w minionym tygodniu kolejne dwudniowe działania "Bezpieczny pieszy". Funkcjonariusze reagowali na każde wykroczenie popełniane przede wszystkim przez pieszych, a także rowerzystów oraz kierowców stwarzających zagrożenie dla tej grupy uczestników ruchu drogowego. Działania te mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym - zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych.
CHOJNICE -
DZIAŁANIA „TELEFONY KOMÓRKOWE”
24 kwietnia pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Telefony komórkowe”, których głównym celem jest ograniczenie zjawiska korzystania z telefonu komórkowego w sposób niezgodny z przepisami, a także uświadomienie kierowcom jakie konsekwencje niesie za sobą odrywanie wzroku od drogi.
CHOJNICE -
OGÓLNOPOLSKA AKCJA „TRZEŹWY AUTOBUS”
23 kwietnia pomorscy policjanci wezmą udział w ogólnopolskiej akcji „Trzeźwy autobus”, której głównym celem jest eliminowanie z ruchu kierujących autobusami i tramwajami, znajdujących się w stanie po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości bądź środków działających podobnie do alkoholu.
POLICJA -
OGÓLNOPOLSKA AKCJA „JEDNOŚLADEM BEZPIECZNIE DO CELU” JUŻ 21 KWIETNIA
Motocykle, motorowery, rowery, wraz z pierwszymi promieniami słońca na naszych drogach pojawiło się więcej jednośladów. Zadbajmy, aby czerpanie przyjemności z jazdy jednośladem nie zostało przerwane zdarzeniem drogowym.
POLICJA -
KOLIZJA TRZECH AUT NA „BERLINCE”
Chojniccy policjanci wyjaśniali wczoraj okoliczności zdarzenia drogowego z udziałem trzech aut osobowych na drodze krajowej nr 22 w pobliżu miejscowości Jeziorki. Mundurowi ustalili, że kierujący citroenem najprawdopodobniej nie upewnił się, czy może bezpiecznie skręcić w lewo, co doprowadziło do zderzenia z passatem, a w dalszej kolejności jego uderzenie w stojącą na skrzyżowaniu toyotę. To kolejne zdarzenie na tej drodze. Pomimo częstych kontroli i wzmożonych działań, jakie prowadzą policjanci, wciąż dochodzi tu do wypadków i kolizji, dlatego apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności za kierownicą.
POWIAT