Wiadomości

Pomimo działań związanych z pandemią, policjanci nadal czuwają nad bezpieczeństwem uczestników ruchu- kolejni dwaj nietrzeźwi kierujący wyeliminowani.

Data publikacji 06.04.2020

Pomimo wielu apeli i przestróg ze strony Policji, jak też znacznego zaostrzenia konsekwencji prawnych wynikających z kierowania pojazdami pod wpływem alkoholu, funkcjonariusze pomimo innych obowiązków wynikających z ogłoszonej pandemii dbają o bezpieczeństwo uczestników ruchu i niestety nadal eliminują z dróg nietrzeźwych kierujących. W miniony weekend na terenie Chojnic policjanci ruchu drogowego i patrolówki zatrzymali dwóch kierujących samochodami, którzy zdecydowali się na jazdę będąc pod wpływem alkoholu. Teraz zatrzymani kierowcy odpowiedzą za popełnione przestępstwa przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata uprawnień na co najmniej 3 lata co skutkuje również tym, że trzeba ponowny raz zdać egzamin, aby uzyskać uprawnienia do kierowania.

W ciągu ostatniego weekendu policjanci na terenie Chojnic zatrzymali kolejnych dwóch nietrzeźwych użytkowników dróg.  Pierwszy z nich został zatrzymany przez mundurowych w piątek ok. godziny 21.00 na ul. Działkowej  w Chojnicach. Uwag ę mundurowych zwróciło, to, że auto poruszało się bez świateł mijania. 44-latek kierujący mazdą w chwili kontroli miał ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto mężczyzna ten kierowała bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, nie posiadał przy sobie uprawnień do kierowania. Teraz odpowie za kierowanie po pijanemu, ale także za popełnione wykroczenia.

Kolejnego nietrzeźwego 29-letniego mieszkańca Chojnic policjanci ruchu drogowego zatrzymali w niedzielę na ul. Piłsudskiego w Chojnicach, mężczyzna ten kierował samochodem osobowym marki Peugeot.  W trakcie kontroli alkomat wskazał u niego ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ten mężczyzna również w trakcie kontroli nie posiadał przy sobie wymaganych dokumentów.

Zatrzymani nieodpowiedzialni kierowcy odpowiedzą teraz przed sądem za jazdę pod wpływem alkoholu oraz popełnione wykroczenia. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy nawet na 15 lat i wysoka kara finansowa.

  • kontrola pojazdu