Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
MIĘDZYPOWIATOWE DZIAŁANIA „TRZEŹWOŚĆ”
Wczoraj chojniccy policjanci z referatu ruchu drogowego razem z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim przeprowadzili wspólne działania na terenie swoich powiatów. Celem akcji było wyeliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących. Podczas działań policjanci sprawdzili trzeźwość blisko 150 kierowców. Jeden z kontrolowanych prowadził pojazd mechaniczny pod wpływem alkoholu oraz wbrew zakazowi sądowemu. Kolejne takie działania zostaną przeprowadzone w najbliższym czasie.
POWIAT -
DZIELNICOWY I PROFILAKTYK O ROZMAWIALI O BEZPIECZEŃSTWIE Z DZIEĆMI
Dzielnicowy wspólnie z profilaktykiem z chojnickiej jednostki Policji spotkali się z najmłodszymi uczniami Szkoły Podstawowej w Konarzynach. Podczas prelekcji funkcjonariusze omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa. Spotkania w szkołach to jeden z elementów działań profilaktycznych prowadzonych przez Policję. Dzieci w ramach programu „Idę, jadę- Jestem widoczny” otrzymały od mundurowych kamizelki i opaski odblaskowe.
CHOJNICE -
KOLEJNE DZIAŁANIA DROGHÓWKI PN. "TRZEŹWOŚĆ"
Jutro policjanci drogówki z Chojnic i Starogardu Gdańskiego na terenie dwóch powiatów przeprowadzą działania kontrolne „Trzeźwość". Ich celem jest ograniczenie ilości zdarzeń drogowych spowodowanych nadmierną prędkością, brawurą jazdy kierujących pojazdami oraz wyeliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących. Mundurowi zwrócą również podczas prowadzonych działań szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych i rowerzystów, ale też bacznie przyjrzą się, czy piesi i cykliści nie łamią przepisów.
POWIAT -
NIE BĄDŹ OBOJĘTNY WOBEC OSÓB BEZDOMNYCH I POTRZEBUJĄCYCH POMOCY- DZWONIĄC MOŻESZ URATOW
Policjanci przypominają, że okres zimowy niesie dla osób bezdomnych i potrzebujących pomocy zagrożenia utraty zdrowia, a nawet życia. Powodem jest wychłodzenie. Niskie temperatury, szczególnie w nocy, doprowadzają do wychłodzenia organizmu. Codziennie od kilku tygodni policyjne patrole zwracają szczególną uwagę na osoby zagrożone wychłodzeniem. Funkcjonariusze apelują, aby widząc osobę leżącą w parku, na dworcu lub w innym miejscu, nie przechodzić obojętnie i sprawdzić, czy nie potrzebuje pomocy. Prosimy dzwonić na numery alarmowe i informować o takich sytuacjach. Policjanci sprawdzą, czy i jaka pomoc jest potrzebna. Nie bądźmy obojętni jeden telefon może uratować komuś życie.
POWIAT -
KRADŁ W SKLEPACH JUBILERSKICH- ZOSTAŁ ZATRZYMANY
Kryminalni z Chojnic dzięki intensywnej pracy operacyjnej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież złotych łańcuszków ze sklepów jubilerskich w Chojnicach o łącznej wartości około 9 tys. zł. Sprawca usłyszał wczoraj zarzuty. 36-latek tych przestępstw dopuścił się w warunkach recydywy, dlatego może mu grozić 7,5 roku pozbawienia wolności.
CHOJNICE -
DZIELNICOWY ZAPOBIEGŁ TRAGEDII
Tylko dzięki doświadczeniu i szybkiej reakcji dzielnicowego z komisariatu Policji w Czersku, udało się uratować niedoszłego samobójcę. Mężczyzna wszedł na strych, gdzie miał zamiar popełnić samobójstwo. Na szczęście pomoc stróżów prawa przyszła na czas i desperat trafił pod fachową opiekę lekarską.
CZERSK -
POLICJANCI PROWADZILI DZIAŁANIA PROFILAKTYCZNE UŚWIADAMIAJĄC PIESZYCH I KIERUJĄCYCH O ZAGR
Wczoraj policjanci z Chojnic, Czerska i Brus przeprowadzili działania skierowane na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Podczas akcji, w celu poprawy bezpieczeństwa pieszych, policjanci prowadzili działania profilaktyczne uświadamiając zarówno pieszych jak i kierujących o zagrożeniach związanych z brawurową jazdą w rejonach przejść dla pieszych. Mundurowi rozdawali także kamizelki odblaskowe zwracając uwagę na to, że w znacznym stopniu poprawiają one widoczność.
POWIAT -
KIEROWAŁ AUTEM POMIMO DECYZJI STAROSTY O COFNIĘCIU UPRAWNIEŃ
Nawet do 2 lat pozbawienia wolności grozi zatrzymanemu przez policjantów ruchu drogowego mężczyźnie, który kierował samochodem pomimo tego, że miał cofnięte przez starostę powiatowego w Chojnicach uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.
CHOJNICE -
POLICJANCI UCZĄ BEZPIECZEŃSTWA NAJMŁODSZYCH UCZESTNIKÓW RUCHU
Policjant z czerskiego komisariatu w ramach prowadzonych działań profilaktycznych pn. „Uczę się bezpieczeństwa" oraz "Kręci mnie bezieczeństwo... bezpieczna droga do szkoły", spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej w Odrach po to, aby przypomnieć uczniom o bezpiecznym zachowaniu na drodze. Przy tej okazji wszyscy obecni na spotkaniu "zerówkowicze" oraz uczniowie klas I-III otrzymali od funkcjonariusza opaski odblaskowe.
CZERSK -
ŚLISKO NA DROGACH ! - POLICJA APELUJE O OSTROŻNOŚĆ !
W związku z panującą aurą zadbajmy o zwiększenie koncentracji i zdolności przewidywania tego co się dzieje na drodze. Apelujemy do kierowców, by szczególnie uważali na pieszych i kierujących jednośladami. Mżawka, temperatury - w dzień dodatnie, a w nocy ujemne - to wszystko sprawia, że na drogach i chodnikach jest ślisko. Policjanci apelują o ostrożną jazdę i uwagę podczas spacerów. Na drogach powiatu chojnickiego jest ślisko. Oblodzona nawierzchnia staje się niebezpieczną pułapką, a najmniejszy błąd kierowcy może skończyć się zjechaniem do rowu lub zderzeniem z innym pojazdem. Dlatego, jeśli zdecydujemy się na jazdę samochodem, jedźmy wolniej i ostrożnie.
POWIAT