Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
ZNĘCAŁ SIĘ NAD RODZICAMI. ZOSTAŁ ARESZTOWANY
Policjanci z chojnickiej komendy Policji zatrzymali 47-latka, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoimi rodzicami. W sobotę chojnicki sąd na wniosek policji i prokuratury zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
CHOJNICE -
DZIAŁANIA TWOJE ŚWIATŁA-TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Na terenie całego kraju trwa kampania edukacyjna „ Twoje światła- Twoje bezpieczeństwo ”, której celem jest zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W działania zaangażowali się też chojniccy policjanci ruchu drogowego, którzy będą kontrolowali oświetlenie zewnętrzne pojazdów. Tego typu sprawdzenia mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników dróg i poprawę stanu technicznego pojazdów.
KWP GDAŃSK -
POLICJANCI APELUJĄ: NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI WOBEC OSÓB BEZDOMNYCH I NIEPORADNYCH ZIMĄ
Policjanci od początku listopada rozpoczęli regularne kontrole, w trakcie których odwiedzają miejsca gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, Celem tych działań jest przede wszystkim uchronienie bezdomnych, ale także osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych potrzebujących pomocy przed wychłodzeniem organizmu, Zagrożenie to dotyczy również osób znajdujących się pod wpływem alkoholu bądź innych podobnie działających środków. W tym zakresie funkcjonariusze ściśle współpracują z ośrodkami pomocy społecznej i innymi instytucjami oraz wyczulają wszystkich mieszkańców na potrzebę reagowania na konkretne przypadki zagrożeń w swoim otoczeniu. Każdego kto ma informacje o osobach przebywających w warunkach zagrażających ich życiu i zdrowiu prosimy o kontakt z wyspecjalizowanymi instytucjami lub policją. Może w ten sposób uratujemy czyjeś życie.
POWIAT -
PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ "SMOG"
W dniu wczorajszym policjanci ruchu drogowego chojnickiej komendy na terenie powiatu przeprowadzili działania pod nazwą „SMOG” . Celem przeprowadzonych działań było przede wszystkim zwrócenie uwagi na emisję spalin do atmosfery.
POWIAT -
UCZĘ SIĘ BEZPIECZEŃSTWA Z POLICJĄ- ODBLASK MOŻE URATOWAĆ ŻYCIE
Policjant z chojnickiej komendy w ramach prowadzonych działań profilaktycznych pn. „Uczę się bezpieczeństwa" oraz „ Idę, jadę- jestem widoczny”, spotkał się z najmłodszymi uczestnikami ruchu z Charzyków i Chojnic, aby przypomnieć im o bezpiecznym zachowaniu na drodze. Przy tej okazji wszyscy obecni na spotkaniu pierwszoklasiści i przedszkolacy otrzymali od funkcjonariusza odblaskowe kamizelki.
CHOJNICE -
POLICJANCI ZATRZYMALI 31-LATKA, KTÓRY ODPOWIE ZA POSIADANIE NARKOTYKÓW, POBICIE ORAZ ZNISZ
Policjanci z czerskiego komisariatu Policji zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który posiadał środki odurzające. Policjanci zabezpieczyli tabletki, które są najprawdopodobniej środkami narkotycznymi w myśl ustawy o narkomanii. Podejrzany o dokonanie przestępstwa mieszkaniec powiatu starogardzkiego został przewieziony do policyjnego aresztu. Mężczyzna w najbliższym czasie usłyszy zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
CZERSK -
POLICJA PRZYPOMINA I ZACHĘCA DO KORZYSTANIA Z MAPY ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA
Widząc zagrożenie w swoim otoczeniu nie wahaj się - skorzystaj z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policja kolejny raz przypomina mieszkańcom powiatu chojnickiego, że od 1 lipca 2016 roku mogą wpływać na swoje bezpieczeństwo za pomocą tego nowoczesnego narzędzia. W ten sposób Policja stawia na kontakt ze społeczeństwem, które jest dla nas cennym źródłem informacji na temat występujących zagrożeń. Ponownie informujemy- jeśli widzisz zagrożenie w Twoim otoczeniu - reaguj, zgłoś je poprzez zaznaczenie na stronie internetowej chojnickiej komendy.
POWIAT -
POMORSCY POLICJANCI PRZEPROWADZĄ DZIAŁANIA „SMOG”
W środę, 14 listopada pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Smog”, których celem jest przeprowadzenie jak największej ilości badań emisji spalin pojazdów oraz wyeliminowanie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie.
KWP GDAŃSK -
ŻYCZENIA PREZESA RADY MINISTRÓW
Życzenia Prezezesa Rady Ministrów z okazji Narodowego Święta Niepodległości oraz Dnia Służby Cywilnej.
KWP GDAŃSK -
ZAKOŃCZENIE PROTESTU POLICJANTÓW
W czwartek (8 listopada br.) minister Joachim Brudziński i przedstawiciele strony społecznej podpisali porozumienie kończące akcję protestacyjną. W ramach wypracowanej umowy od 1 stycznia 2019 r. funkcjonariusze służb podległych MSWiA otrzymają podwyżkę w kwocie 655 zł brutto. Kolejna podwyżka w kwocie 500 zł brutto nastąpi od 1 stycznia 2020 r. MSWiA zobowiązało się do rezygnacji z wymogu ukończonych 55 lat przy przechodzeniu na emeryturę. Funkcjonariusze będą też mieli prawo do pełnopłatnych nadgodzin.
KWP GDAŃSK